O firmě, úvodní stránka Novinky, akce Prodej prezentační techniky Pronájem prezentační techniky Kde nás najdete
     [+] > PRONÁJEM > VIDEOPŘÍSLUŠENSTVÍ > PRONÁJEM STREAM REŽIE BLACKMAGIC ATEM MINI PRO ISO
     [ CENÍK PRONÁJMU ON-LINE ] [ OBCHODNÍ PODMÍNKY ] [ OBJEDNÁVKA PRONÁJEM ]

Obrázek BLACKMAGIC ATEM MINI PRO ISO
Obrázek BLACKMAGIC ATEM MINI PRO ISO

Pronájem stream režie BLACKMAGIC ATEM MINI PRO ISO

Tento nový model ATEM Mini Pro ISO implementuje oproti modelům ATEM Mini a ATEM Mini PRO navíc záznam pěti stop H.264 streamů videa v reálném čase přímo na externí USB disky vč. podpory kontinuálního/sekvenčního záznamu na několik připojených disků, tj. všech čtyř vstupů a výstupu pořadu. Navíc ukládá také veškeré audio stopy, grafiku i projekt aplikace DaVinci Resolve pro snadnou úpravu střihu záznamu, změnu záběrů, úpravu zvuku nebo barevné korekce po skončení vysílání pořadu.

Videorežie dovoluje snadno vytvářet živé pořady např. pro platformu YouTube i profesionální firemní prezentace pomocí služeb Skype či Zoom, prostřednictvím až čtyř kamerových vstupů či možnosti začlenit do pořadu výstup herní konzole nebo počítače, např. prezentaci programu PowerPoint. Integrované efektové funkce umožňují vytvářet prolínací efekty či záběry typu „obraz v obraze”, pro tvorbu průběžně komentovaných videí apod.

Všechny modely řady ATEM Mini mají USB rozhraní pracující v režimu webové kamery pro výstup streamovaného pořadu a HDMI výstup vhodný např. k náhledu pomocí televizorů a projektorů. Modely ATEM Mini Pro dovolují využít USB rozhraní i pro záznam na USB disky. Mikrofonní vstupy umožňují připojení mikrofonů pro záznam interview a komentářů prezentací.

Režie je vybavena integrovaným kompaktním pultem s tlačítky pro volbu vstupů, efektů, tlačítka pro ovládání záznamu i streamování a přepínání výstupu mezi výstupy kamer a režimy Program a Multiview. Zadní panel hostí HDMI vstupy pro kamery nebo jiné zdroje videa, mikrofonní vstupy, USB rozhraní a HDMI „AUX” výstup.

Videomix umožňuje následnou postprodukci živých pořadů díky simultánnímu záznamu pěti stop videa, tj. všech čtyř neupravených vstupů a výstupu pořadu včetně metadat a časového kódu. Spolu s videi jsou ukládány také použité statické snímky. Uživatelé tak mohou snadno upravit již odvysílaný pořad pomocí barevných korekcí, efektů a nové grafiky. Zvuková stránka pořadu je zaznamenána taktéž, pro následnou audio postprodukci.

Režie ATEM Mini Pro ISO je schopna uložit rovněž projekt ve formátu aplikace DaVinci Resolve, takže jej lze následně otevřít jediným kliknutím myši. Soubor projektu zachovává veškeré střihy, prolínací efekty i statické snímky. Díky tomu lze snadno upravit střih stop nebo je snadno zcela nahradit pomocí funkce DaVinci Resolve Sync Bin pro vícekamerový střih. Pro transformaci projektu do ULTRA-HD a barevné korekce v maximální kvalitě lze zaznamenané stopy nahradit za původní Blackmagic RAW videa z kamer.

Pro maximální kompatibilitu je režie vybavena USB výstupem, který pracuje v režimu webové kamery. To zaručuje možnost okamžitého zahájení práce s libovolným programem nebo platformou pro živé streamování, např. Open Broadcaster, Skype, Zoom, XSplit Broadcaster, YouTube Live, Facebook Live, Twitch, Periscope, Livestream, Wirecast atd., v kvalitě 1080p (FULL-HD).

Modely ATEM Mini jsou ideálním nástrojem pro zpracování zpravodajských pořadů a prezentací díky nástroji ATEM Advanced Chroma Key pro barevné klíčování, tedy odstranění (typicky zeleného) Chroma Key klíčovacího pozadí. Tato funkce může sloužit rovněž k odstranění pozadí u titulků a další grafiky.

Ergonomie
Režie ATEM Mini představují novou metu v snadnosti použití: uživatelé přepínají mezi zdroji videa stiskem tlačítek 1 až 4. Lze zvolit běžný střih (stiskem tlačítka Cut) nebo efektové prolnutí (Auto). V režimu Auto lze zvolit běžné prolnutí, či efekty typu prolnutí do barvy a DVE efekty a la odsunutí obrazu. Samozřejmostí je možnost rychle volit pozici obrazu v režimu „Picture in Picture”.

HDMI vstupy
Díky čtyřem nezávislým HDMI vstupům je možné odbavovat až čtyři zdroje videa včetně profesionálních kamer. Synchronizace u vstupů zaručuje bezproblémovou kompatibilitu se všemi běžnými zdroji videa, např. během práce s neznámou technikou na nových pracovištích. Odbavované koncerty, společenské události, divadelní představení a další pořady tak mohou být snadno natáčeny i pomocí profesionálních digitálních filmových kamer. Každý z 4 HDMI vstupů je plně synchronizován a automaticky převádí 1080p, 1080i a 720p signál do aktuálního rozlišení režie. V pracovním režimu Program/Preview může HDMI výstup zobrazovat náhled výstupu z kamer nebo vytvářený pořad, model ATEM Mini Pro nabízí navíc multi-view výstup.

Hardwarový enkodér
ATEM Mini Pro přináší navíc hardwarový enkodér pro živé streamování pořadů pomocí ethernetového rozhraní. To dovoluje vysílat např. na platformy YouTube, Facebook a Twitch, ve vysoké kvalitě, bez nebezpečí vypadlých snímků a s jednodušší konfigurací. Aplikace ATEM Software Control nabízí řadu funkcí pro nastavení streamu, náhled stavu vysílání je rovněž zobrazen na multi-view výstupu vč. datového toku.

Záznam na USB disky
Varianty ATEM Mini PRO dále podporují přímý záznam streamovaného videa na USB disky. To dovoluje realizovat dlouhé záznamy – ve stejném H.264 formátu s AAC zvukem, v jakém je realizováno streamování – i následný upload na další on-line video platformy, např. YouTube a Vimeo. Dále podporují nekonečný sekvenční záznam na několik disků připojených např. pomocí USB hubu nebo produktu Blackmagic MultiDock. Nastavení záznamu i volbu disků je možné provádět pomocí programu ATEM Software Control; multi-view výstup zobrazuje stav záznamu.

Vstupy/výtupy
Dva nezávislé stereofonní audio vstupy s 3,5mm konektory typu jack dovolují využívat např. klopové mikrofony pro vysílání rozhovorů a debat. Zvukové jádro režií ATEM Mini je založeno na technologiích značky Fairlight pro vysoce kvalitní a stabilní míchání všech zdrojů zvuku (HDMI, oba mikrofonní vstupy) v reálném čase. Každý z HDMI vstupů je plně synchronizován a automaticky převádí 1080p, 1080i a 720p signál do aktuálního rozlišení režie. V pracovním režimu Program/Preview může HDMI výstup zobrazovat náhled výstupu z kamer, vytvářený pořad nebo multi-view výstup.

ATEM Software Control
Bezplatně dodávaná aplikace ATEM Software Control odemyká skrytou sílu této režie. Dovoluje plně konfigurovat veškeré funkce režie prostřednictvím rozhraní USB nebo Ethernet; síťové rozhraní navíc umožňuje připojení více uživatelů. Nastavení režie je možné ukládat do XML souborů, nechybí ani možnost dálkově ovládat diskové rekordéry HyperDeck po rozhraní Ethernet. Integrovaná knihovna médií slouží k importu až 20 statických RGBA snímků z aplikace ATEM Software Control vč. alfa kanálů pro loga, titulky či úvodní obrazovky, příp. lze importovat grafiku z aplikace Photoshop díky dodávanému plug-inu.

Multi-view
U složitějších produkcí s větším počtem kamer je třeba sledovat všechny výstupy z kamer a dalších zdrojů videa společně, na jediném monitoru. Nabízí profesionální multi-view výstup pro zobrazení náhledu všech čtyř video vstupů a náhledů Program a Preview na jediném monitoru nebo HDMI TV. Každý z náhledů kamer zobrazuje také název, audio metry a signalizační (tally) indikátor. Multi-view náhled zobrazuje rovněž přehrávač médií, stav záznamu i streamování a virtuální mixážní pult Fairlight.

Fairlight audio
Díky virtuálnímu mixážnímu pult Fairlight dovolují režie míchat 12 kanálů ze všech audio vstupů. Každý kanál lze nezávisle upravovat pomocí šestipásmového parametrického ekvalizéru, kompresoru, limitéru, expandéru a šumové brány.

Dálkové ovládání kamer BMPCC4K/6K
U větších produkcí lze s výhodou použít také dálkové ovládání kamer: modely Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K a 6K umožňují dálkové ovládání po rozhraní HDMI přímo z režií ATEM Mini. Lze měnit nejen základní nastavení kamer, ale i jejich integrovaný systém barevných korekcí a měnit tak parametry ISO, barevnost, clonu, zaostření nebo zoom. K dispozici je rozhraní ve stylu tradičních CCU jednotek, příp. komplexní uživatelské rozhraní DaVinci pro realizaci složitějších korekcí.

Hlavní parametry:
-4 kanálová mini režie se synchronizací a scalingem signálu 10-bit pro živé produkce (4 HDMI vstupy),
-přidává záznam 5 kanálů včetně všech vstupů jako cleanfeed pro úpravy ve stejnou dobu (4 vstupy a 1 výstup),
-1x HDMI výstup,
-2x audio 3,5mm jack vstupy,
-USB-C 3.1 Gen 1 pro záznam na externí disk, webcam out, ovládací software, update softwaru, připojení panelu,
-LAN I/O s podporou 10/100/1000 Base-T pro živý streaming přímo na YouTube, Facebook a RTMP, ovládání, připojení panelu a sw. update,
-projektový soubor DaVinci pro rychlé úpravy a uvolnění souboru Blackmagic RAW pro dokončení v ULTRA-HD,
-video soubory obsahují značky metadat, jako je synchronizovaný časový kód a čísla kamer,
-paměť pro až 20 statických snímků včetně alfakanálů (PNG, TGA, BMP, GIF, JPEG and TIFF),
-ovládání předního panelu,
-snadno použitelný design,
-klíčování chroma key (upsteam, downstream, colorpicker, edge control, flare, a další možnosti, DVE),
-Photoshop plugin k rychlé integraci grafiky,
-podpora SD a HD norem až do 720p, 1080i a 1080p60,
-multi-view výstup zdrojů videa a náhled výstupu,
-plný 1080 webový výstup kamery.
https://www.flar.cz/