O firmě, úvodní stránka Novinky, akce Prodej prezentační techniky Pronájem prezentační techniky Kde nás najdete
     [+] > PRONÁJEM > VIDEOPŘÍSLUŠENSTVÍ > PRONÁJEM HD VIDEREŽIE BLACKMAGIC ATEM TELEVISION STUDIO PRO HD
     [ CENÍK PRONÁJMU ON-LINE ] [ OBCHODNÍ PODMÍNKY ] [ OBJEDNÁVKA PRONÁJEM ]

Obrázek BLACKMAGIC ATEM TELEVISION STUDIO PRO HD
Obrázek BLACKMAGIC ATEM TELEVISION STUDIO PRO HD

Pronájem HD videorežie BLACKMAGIC ATEM TELEVISION STUDIO PRO HD    Informace v PDF


Live videorežie s kontrolerem, 4xSDI, 4xHDMI in, audio, LCD, Genlock.

Nová režie ATEM Television Studio Pro HD s integrovaným ovládacím pultem je určena nejen pro studiovou práci, ale i pro odbavování živých vystoupení. Tento model nabízí 8 vstupů, multi-view, pomocné i hlavní výstupy, analogové zvukové vstupy, komunikační funkce, dva přehrávače médií s flash pamětí, profesionální prolínačky a DVE efekty a řadu dalších funkcí.

ATEM Television Studio Pro HD kombinuje funkce profesionálního ovládacího pultu s výkonnou osmikanálovou režií. Disponuje 4x SDI a 4x HDMI vstupy s plnou synchronizací, lze tedy snadno připojit až osm různých zdrojů signálu: od studiových kamer s SDI výstupy a konzumních modelů s HDMI rozhraním až po herní konzole a počítače. Zařízení je kompatibilní se všemi SD a HD video formáty až po 1080p60, navíc nabízí také dva analogové audio vstupy, rozhraní RS-422 a Ethernet, integrovaný napájení zdroj a samozřejmě i výstupy Program a AUX. K dispozici je také náhledová funkce multi-view u SDI i HDMI výstupů pro monitoring všech zdrojů signálu a náhled výstupu na monitorech nebo televizních obrazovkách, a to včetně popisků, audio metrů atd.

ATEM Television Studio Pro HD je všestranné zařízení, které si hravě poradí s odbavením televizních pořadů a sportovních přenosů, tvorbou sofistikovaných blogů a internetových diskuzních pořadů, zpracováním obrazové složky seminářů nebo koncertů apod. Díky synchronizaci každého ze vstupů je přepínání zdrojů videa bez obrazových artefaktů.

Dálkové ovládání kamer
V součinnosti s kamerami Blackmagic Studio Camera, Blackmagic Micro Studio Camera 4K, URSA Mini nebo URSA Mini Pro, je zaručeno také bezproblémové dálkové ovládaní kamer včetně komunikace s kamerovými stanovišti, světelné signalizace, barevných korekcí apod., bez nutnosti použít další, nadbytečnou kabeláž. Kamery jsou vybaveny integrovaným barevným korektorem pro vzdálenou úpravu barevného podání obrazu – ať už půjde o sladění barevnosti jednotlivých kamer nebo kreativní úpravy – přímo z ovládacího pultu režie.

Ovládací software
ATEM Television Studio Pro HD je možné ovládat také prostřednictvím dodávané aplikace pro systémy MacOS a Windows, která umožňuje připojení několika uživatelů najednou. Produkci pořadu lze tedy snadno rozdělit mezi několik operátorů: jeden z uživatelů může být zodpovědný za dálkové ovládání kamer, další za zvukový mix, import a změnu grafiky, přepínání zdrojů videa atd. Softwarový ovládací pult nabízí intuitivní rozhraní se samostatnými panely pro správu médií, míchání zdrojů videa, zvukový mix a dálkové ovládání kamer včetně barevných korekcí. Panel Switcher připomíná skutečný hardwarový pult a dovoluje jednoduše přepínat mezi zdroji videa, nastavovat prolínací efekty, klíčovací jednotky apod. Panel Media dovoluje importovat až 20 statických RGBA snímků přetažením myší a nahrát je do flash paměti režie pro jejich snadné použití v odbavovaném pořadu. Zvukové části vévodí 10 kanálový virtuální mixážní pult pro pohodlné nastavení úrovní u všech vstupů vč. analogových. Nechybí ani audio metry, tlačítka pro umlčení kanálů nebo aktivaci funkce "Audio Follows Video" a další.

Bohatá nabídka efektů
ATEM Television Studio Pro HD nabízí také množství efektů včetně stíraček a efektních prolínaček ve vysílací kvalitě. Prolínačky lze snadno aktivovat stiskem jediného tlačítka. Součástí efektové palety režie je 37 prolínaček s možností nastavení okrajů, barev, směru apod. Integrované 2D DVE efekty dovolují měnit velikost videa i jeho pozici v reálném čase a importovat vlastní grafiku. Profesionální efekty jako obraz-v-obraze jsou tak na dosah ruky, a to doslova.

Integrované zdroje obrazu
Zabudovaná paměť pro média pojme až 20 statických snímků, které lze použít prostřednictvím dvou integrovaných přehrávačů médií. S pamětí typu flash není její obsah smazán po vypnutí režie. Díky tomu mohou uživatelé snadno vytvářet vlastní grafiku pro plánované pořady. Režie je vybavena také upstream klíčovací jednotkou pracující v režimech Chroma, Pattern, Shape a Linear. Dvě downstream klíčovací jednotky zajišťují bezproblémovou integraci grafiky a logotypů se zpracovávaným videem. Jako zdroj pohyblivé grafiky ve formátu ProRes 4:4:4:4 lze použít externí videorekordér HyperDeck Studio Mini.

LCD displej pro náhled pořadu
Přes své přenosné provedení je model ATEM Television Studio Pro HD schopen kompletně odbavit živé přenosy v profesionální kvalitě, včetně efektů a prolínaček. Integrovaný pult je vybaven velkými podsvětlenými tlačítky pro přepínání zdrojů videa i audia, tlačítky pro aktivaci prolínaček, přechod do černé, klíčování, přehrávání médií atd. Pult hostí také LCD displej pro náhled pořadu nebo zdrojů videa, a také ovládací prvky pro nastavování parametrů přístroje a procházení menu.

Talkback
V nabídce režie ATEM Television Studio Pro HD nechybí ani funkce pro komunikaci (talkback) s kamerovými stanovišti po SDI rozhraní. Pro komunikaci jsou využívány vzácně používané SDI audio kanály 15 a 16. Pro komunikaci s reportéry v terénu je nabízena funkce odstraňující hlas reportéra z audio materiálu v náhledovém SDI streamu. Díky tomu není reportér vyrušován ozvěnou vlastního hlasu vzniklou mírným zpožděním signálu.

Základní vlastnosti:
Profesionální režie s integrovaným ovládacím pultem.
Celkem 8 vstupů (4x 3G-SDI a 4 x HDMI) včetně synchronizace.
Podporuje všechny video formáty od SD až po 720p, 1080i a 1080p60.
1x multi-view funkce pro náhled 8 zdrojů videa a vytvářeného pořadu.
Paměť flash pro až 20 RGBA statických snímků.
DVE efekty s možností nastavení okraje a stínu.
SMPTE prolínačky, stíračky a další přechodové efekty.
1x upstream a 2x downstream klíč.
Náhled pořadu na integrovaném LCD displeji.
Funkce pro míchání zvuku ze všech vstupů včetně nezávislých audio vstupů.
Symetrické analogové audio vstupy s konektory XLR.
Interní zdroje obrazu včetně černé, barevných pruhů, dvou barevných generátorů a dvou přehrávačů médií.
Ethernetový port pro spojení s počítačem, software pro MacOS a Windows.
Kompatibilní se všemi hardwarovými pulty řady ATEM Broadcast Control Panel.
Podpora synchronizace (Black Burst a HD-Tri-Sync genlock vstup).
Provozní podmínky: 5 - 40° C
Vlhkost: do 90 % bez kondenzace
Napětí: 1 x Internal 110 - 240V AC. 4 pin 12V DC
Příkon: 40 W
https://www.flar.cz/